• Wpisów: 36
  • Średnio co: 23 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 21:47
  • Licznik odwiedzin: 5 089 / 868 dni
 
malezycie
 
Dzisiaj wypowiem się na temat filmu, który obejrzałam jakiś czas temu, a bardzo żałuję, że nie dowiedziałam się o jego istnieniu wcześniej.

7663425.3.jpg


,,Gra tajemnic" opowiada o historii Alana Turinga, genialnego angielskiego matematyka, twórcy pierwszego komputera, osoby, która pracowała w czasie II wojny nad złamaniem kodu Enigmy. ale także homoseksualisty. Nie jest to idealne odwzorowanie biografii sławnego człowieka, jednak film fabularny poruszający wiele kwestii i problemów, również współczesnego świata.

W głównych rolach możemy zobaczyć doświadczonych już aktorów, takich jak Benedict Cumberbatch czy Keira Knightley. Uważam, że dużym plusem tego filmu jest właśnie gra aktorska, która doskonale tworzy atmosferę filmu.

Kolejnym elementem, który bardzo mi się spodobał było doskonałe odwzorowanie realiów zniszczonej, dwudziestowiecznej Anglii.

Bardzo zaskakujący był koniec filmu, w którym zawarto duży kontrast - najpierw wielki sukces kryptologa, a potem upadek psychiczny. Doskonałe przedstawienie władzy i społeczeństwa, które stłamsiło geniusz wielkiego człowieka, przez jego odmienność. Takie sytuacje spotykamy również w dzisiejszym świecie.

Porównując realia czasów wojennych i współczesności można zobaczyć, jak bardzo zmieniła się mentalność ludzi - nie tylko podejście do związków homoseksualnych, ale także zmniejszenie dyskryminacji kobiet.

Generalnie, gdy oglądałam film nie przychodziły mi do głowy takie górnolotne myśli. Czułam złość na wszystkich ludzi, którzy przyczynili do kryzysy takiej genialnej osoby i współczucie do bohatera. Jednak emocje, które wyzwolił we mnie film, zmusiły mnie później do refleksji nad całością fabuły.


Bardzo trudno przyszło mi opisanie tego filmu. Nie umiem ubrać w słowa niektórych myśli, a mam ich dużo więcej niż te, które tu napisałam. Mimo że nie jest to jakieś arcydzieło i film ma parę wad, to uważam, że na pewno warto go obejrzeć.
Moja ocena: 6/7

  •  
  • Pozostało 1000 znaków